Tylko noclegi?

Miasto Tychy ze swego założenia miało stanowić bazę noclegową dla wszystkich, którzy kiedyś przyjeżdżali na Śląsk w poszukiwaniu pracy. Takie było założenie, ale okazało się, że jest to świetne miejsce dla rozwoju przemysłu, a więc Tychy nie tylko stało się miastem-sypialnią, ale również miastem, w którym bardzo dynamicznie zaczął rozwijać się przemysł, a zatem stał się również bardzo znaczącym rynkiem pracy.

 

Oczywiście na czoło tyskich zakładów pracy wysuwa się fabryka samochodów Fiat, położona na rdzennych ziemiach Bierunia i tam też usytuowana, z dala od centrum Tychów. Administracyjnie jednak podlega ona oczywiście Tychom. To w tym miejscu koncentruje się lokalny rynek pracy, ale nie tylko.

 

W odniesieniu do tego pojęcia nie możemy, bowiem pominąć Tyskich Browarów oraz bardzo dobrze rozwiniętej tyskiej strefy ekonomicznej z bardzo wieloma zakładami produkcyjnymi, gdzie zatrudnienie znajduje bardzo wielu ludzi.

 

Jeśli dołożymy do tego miejsca pracy w usługach, to nikogo nie powinno dziwić, że poziom bezrobocia w Tychach jest bardzo niski i oscyluje wokół liczby 7%. Możliwości znalezienia zatrudnienia są tutaj bardzo szerokie. Trudno, więc narzekać na wysoki poziom bezrobocia, choć bezrobotni w dalszym stopniu są. Fabryki, przedsiębiorstwa wciąż poszukują osób chętnych do podjęcia danego stanowiska, dlatego każdy aktywny bezrobotny ma szansę na podjęcie pracy zawodowej.

 

Sprawdź Nasz serwis partnerski – Agencja Praca Kordis.pl

Czytaj  Nowe oferty pracy - 27.05.2019